Müzik Terapi & Sağlıkta Müzik Uygulamaları Kaynak inceleme Grubu

Müziği müzik terapi, psikoterapi, ruh sağlığı, diğer sağlık uygulamaları alanlarında ve okullarda kullanmak isteyenlerle oluşturduğumuz gruplarda, katılımcıların ortak kararıyla belirlediğimiz bir araştırmayı Uzm. Mt. Özgür Salur yürütücülüğünde orijinalinden çevirerek okuyoruz, terimleri, uygulamaları ve teknikleri inceliyoruz ve atölyemizde  grup içerisinde deneyimliyoruz. 


Ardından kaynakları, süreci ve araştırmanın bulgularını  derinlemesine tartışıyoruz. 

Müzik terapi ve sağlıkta müzik uygulamaları araştırmaları, kaynakları

Süre ve tarih: 


Her hafta 2 saatlik buluşmalar şeklinde yapılan çalışma, sezon  boyunca devam etmektedir.


Kontenjan ve katılım şartları: 


Okuma  en  fazla 10 kişilik gruplarda, katılımcıların etkin şekilde rol alması planlanarak yapılmaktadır.


Katılımcılardan ön okuma yapmaları beklenmemektedir, kaynaklar çalışma içerisinde seçilip incelenmektedir. 


Kaynak inceleme grubu, Müzik Terapiyle Tanışma Günü'nü tamamlamış her alandan katılımcıya açıktır. 


Ücret: 


Etkinlik katılım ücreti 70 TL + KDV'dir. (Öğrenci katılım ücreti : 50TL + KDV)


Müzik Terapi Derneği üyeleri %20 indirimden yararlanabilirler.


Müzik Terapi Akademisi tarafından her kaynak inceleme grubunda ihtiyacını belirten bir öğrenciye  %100, bir öğrenciye %50 burs sağlanacaktır. 


Belgelendirme: 


Kaynak inceleme grubumuzu sezon sonunda yüzde 80 katılımla tamamlayanlara Müzik Terapi Akademisi Katılım Belgesi verilecektir.  


Kayıt, iletişim ve adres:  

 

Ebru Ordu: 0 212 502 60 50

Naci Kasım Cad. 4-1 Bahçelievler - İstanbul 
Müzik Terapi Uzmanı Özgür Salur

Uzm. Mt. Özgür Salur:


İstanbul Erkek Lisesi sonrası Berklee müzik okulunda tamamladığı bestecilik eğitimin ardından çeşitli projelere müzikler yapan Özgür, müzik terapiye ilgi duymasıyla beraber psikoloji ve sanat psikoterapisi eğitimleri alarak Doç. Dr. Nurhan Eren'in süpervizyonunda İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi "Çapa" bünyesinde sağlık alanında ritm ve müzik atölyelerine başladı.


Yine bu dönemde, kemik iliği nakli ünitesindeki çalışmalarında sanat terapisti Bihter Yasemin Adalı'ya, Metin Sabancı Spastik Çocukları Merkezi'ndeki serebral palsili çocuklarla çalışmalarında da Dans ve Hareket Terapisti Sevin Seda Güney'e asistanlık yapma imkanı buldu.


Finlandiya Jyväskylä Ü.’nde müzik terapi yüksek lisans eğitimi alan Özgür, yurt içinde İ.Ü. İ.T.F. "Çapa", Boğaziçi Ü., Koç Ü., Medipol Ü., Gazi Ü., Marmara Ü., Kocaeli Ü., Beykent Ü., Biruni Ü., Dumlupınar Ü., Müzik Terapi Derneği, Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu, Şanlıurfa Müzikle Tedavi Sempozyumu, TEDx ve diğer özel organizasyonlarında müzik terapi konulu sunum ve atölyeler gerçekleştirdi. Bahçeşehir Ü.'nde düzenlenen Uluslararası Müzik Terapi Sempozyumu’nda düzenleme kurulu başkanlığı yaptı.


Özgür aynı seneler içerisinde yurtdışında Almanya, Norveç, Danimarka, Hollanda, İtalya (25. Avrupa Psikiyatri Kongresi) ve Japonya’da (15. Dünya Müzik Terapi Konferansı) müzik terapi  çalışmalarını paylaştı. 


Eklektik ve kişi merkezli bir terapi yaklaşımı benimseyen Özgür, 'Duygu Odaklı Terapi (EFT)', 'Odaklanmış Kabul ve Kararlılık Terapisi (FACT)', 'Dans ve Hareket Terapisi', 'Sanat Psikoterapileri' ve ‘Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde Müzik Terapi' eğitimleri aldı.


Şizofrenide eklektik müzik terapi, duygusal farkındalık amaçlı müzik terapi oyunları ve mindfulness temelli müzik terapi uygulamaları konularında bilimsel çalışmaları bulunan Özgür, halen İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri Kursu, Medipol Üniversitesi Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Müzik Terapi Kursu, Müzik Terapi Akademisi ve dünyanın çeşitli yerlerinde müzik terapi seminerleri vermekte, Dünya Müzik Terapi Federasyonu ve T.C. Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı bir müzik terapist olarak Türkiye’deki çalışmalarına devam etmektedir. 


Özgür, aynı zamanda Müzik Terapi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Avr. Müzik Terapi Konfederasyonu Türkiye delegeliği görevlerini yürütmektedir.

Etkinlik ayrıntılarını indirmek için:

Müzik Terapi & Sağlıkta Müzik Uygulamaları - Kaynak İnceleme Grubu (pdf)

İndirme

Müzik Terapi Akademisi

Bahçelievler Mahallesi, Naci Kasım Caddesi 4-1, Bahçelievler - İstanbul

0 212 502 60 50

Pzt

09:00 – 19:00

Sal

09:00 – 19:00

Çar

09:00 – 19:00

Per

09:00 – 19:00

Cum

09:00 – 19:00

Cmt

09:00 – 18:00

Paz

09:00 – 18:00