Süpervizyon Grupları Müzik yol gösterir.

Müzik terapist olma yolunda atılacak olmazsa olmaz adımlardan biri, bir süpervizör eşliğinde geçirilecek staj süreçleridir. Müzik terapist olma yolunda ilerleyen uygulayıcılar, sertifika sahipleri, klinik pratiklerinde müzik ve ritmi kullanan terapistler, psikoterapistler, sanat terapistleri, fizyoterapistler, ergo terapistler, dil ve konuşma terapistleri, özel eğitimciler, müzik öğretmenleri, atölye yürütücüleri ve diğer profesyoneller olarak her hafta bir araya geliyoruz. 


Uzman müzik terapist Özgür Salur yürütücülüğündeki uzun soluklu yarı açık süpervizyon - intervizyon grubumuzda seans deneyimlerimizi ve yürütmekte ve yürütecek olduğumuz süreçleri paylaşıyoruz, karşılaştığımız sorunları anlatıyoruz, çözüm arıyoruz. Diğer katılımcıların  ve süpervizörün fikir ve deneyimlerini dinliyoruz, deneyimliyoruz.

Müzik terapi süpervizyon grupları

Süre ve tarih: 


Her hafta 2 saatlik buluşmalar şeklinde yapılan süpervizyon gruplarımız sezon boyunca devam etmektedir.


Kontenjan ve katılım şartları: 


Her grubun büyüklüğü, katılımcı sayısı ve sağlıklı çalışma koşulları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.


Gruplar, Müzik Terapiyle Tanışma Günü'nü tamamlamış her alandan katılımcıya açıktır. Uygulamalarında müziği kullanan katılımcıların dışında henüz süreç yürütmeyenler de paylaşımlardan faydalanmak için katılabilirler.


Ücret: 


Etkinlik katılım ücreti oturum başı 70 TL + KDV'dir. (Öğrenci katılım ücreti : 50TL + KDV) Ücret, aylık alınacaktır.


Müzik Terapi Derneği üyeleri %20 indirimden yararlanabilirler.


Müzik Terapi Akademisi tarafından her grupta ihtiyacını belirten bir kişiye  %50 burs sağlanacaktır. 


Belgelendirme: 


Sezon sonunda yüzde 80 devamlılık sağlamış katılımcılarımıza Müzik Terapi Akademisi Katılım Belgesi verilecektir.


Kayıt, iletişim ve adres:  


Ebru Ordu: 0 212 502 60 50 

Naci Kasım Cad. 4-1 Bahçelievler - İstanbul

Müzik Terapi Uzmanı Özgür Salur

Uzm. Mt. Özgür Salur:


İstanbul Erkek Lisesi sonrası Berklee müzik okulunda tamamladığı bestecilik eğitimin ardından çeşitli projelere müzikler yapan Özgür, müzik terapiye ilgi duymasıyla beraber psikoloji ve sanat psikoterapisi eğitimleri alarak Doç. Dr. Nurhan Eren'in süpervizyonunda İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi "Çapa" bünyesinde sağlık alanında ritm ve müzik atölyelerine başladı.


Yine bu dönemde, kemik iliği nakli ünitesindeki çalışmalarında sanat terapisti Bihter Yasemin Adalı'ya, Metin Sabancı Spastik Çocukları Merkezi'ndeki serebral palsili çocuklarla çalışmalarında da Dans ve Hareket Terapisti Sevin Seda Güney'e asistanlık yapma imkanı buldu.


Finlandiya Jyväskylä Ü.’nde müzik terapi yüksek lisans eğitimi alan Özgür, yurt içinde İ.Ü. İ.T.F. "Çapa", Boğaziçi Ü., Koç Ü., Medipol Ü., Gazi Ü., Marmara Ü., Kocaeli Ü., Beykent Ü., Biruni Ü., Dumlupınar Ü., Müzik Terapi Derneği, Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu, Şanlıurfa Müzikle Tedavi Sempozyumu, TEDx ve diğer özel organizasyonlarında müzik terapi konulu sunum ve atölyeler gerçekleştirdi. Bahçeşehir Ü.'nde düzenlenen Uluslararası Müzik Terapi Sempozyumu’nda düzenleme kurulu başkanlığı yaptı.


Özgür aynı seneler içerisinde yurtdışında Almanya, Norveç, Danimarka, Hollanda, İtalya (25. Avrupa Psikiyatri Kongresi) ve Japonya’da (15. Dünya Müzik Terapi Konferansı) müzik terapi  çalışmalarını paylaştı. 


Eklektik ve kişi merkezli bir terapi yaklaşımı benimseyen Özgür, 'Duygu Odaklı Terapi (EFT)', 'Odaklanmış Kabul ve Kararlılık Terapisi (FACT)', 'Dans ve Hareket Terapisi', 'Sanat Psikoterapileri' ve ‘Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde Müzik Terapi' eğitimleri aldı.


Şizofrenide eklektik müzik terapi, duygusal farkındalık amaçlı müzik terapi oyunları ve mindfulness temelli müzik terapi uygulamaları konularında bilimsel çalışmaları bulunan Özgür, halen İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri Kursu, Medipol Üniversitesi Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Müzik Terapi Kursu, Müzik Terapi Akademisi ve dünyanın çeşitli yerlerinde müzik terapi seminerleri vermekte, Dünya Müzik Terapi Federasyonu ve T.C. Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı bir müzik terapist olarak Türkiye’deki çalışmalarına devam etmektedir. 


Özgür, aynı zamanda Müzik Terapi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Avr. Müzik Terapi Konfederasyonu Türkiye delegeliği görevlerini yürütmektedir.

Etkinlik ayrıntılarını indirmek için:

Süpervizyon Grupları (pdf)

İndirme

Müzik Terapi Akademisi

Bahçelievler Mahallesi, Naci Kasım Caddesi 4-1, Bahçelievler - İstanbul

0 212 502 60 50

Pzt

09:00 – 19:00

Sal

09:00 – 19:00

Çar

09:00 – 19:00

Per

09:00 – 19:00

Cum

09:00 – 19:00

Cmt

09:00 – 18:00

Paz

09:00 – 18:00