Müzik Temelli Gelişim Atölyeleri Müzik yardım eder. Özgür Salur Müzik Terapi Akademisi

Müzik temelli gelişim atölyeleri, bire bir, çift, aile ve grup çalışmaları şeklinde müziğin ve müzik yoluyla kurulan ilişkinin iyileştirici, geliştirici, onarıcı, yardım edici ve yol gösterici özelliklerini katılımcılara deneyimletiyor.


Atölyelerde müzik dinleme, şarkı söyleme ve besteleme, beraber yapılan doğaçlamalar, beden perküsyonu, müzikal oyunlar, müzikle imgelem, müzikle hareket, şarkı sözü analizi ve müzikle diğer sanatları birleştiren uygulamalar gerçekleştiriliyor. 


Uzman müzik terapist Özgür Salur yürütücülüğündeki uzun soluklu atölye süreçleri, doğum öncesi anne adayları ile yapılan çalışmalardan yaşam sonuna kadar her yaştan ve gruptan katılımcıya açık.

Müzik Terapi Uzmanı Özgür Salur

Uzm. Mt. Özgür Salur


İstanbul Erkek Lisesi sonrası Berklee müzik okulunda tamamladığı bestecilik eğitimin ardından çeşitli projelere müzikler yapan Özgür, müzik terapiye ilgi duymasıyla beraber psikoloji ve sanat psikoterapisi eğitimleri alarak

Doç. Dr. Nurhan Eren'in süpervizyonunda İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi "Çapa" bünyesinde sağlık alanında ritm ve müzik atölyelerine başladı.

 

Yine bu dönemde, kemik iliği nakli ünitesindeki çalışmalarında sanat terapisti Bihter Yasemin Adalı'ya, Metin Sabancı Spastik Çocukları Merkezi'ndeki selebral palsilii çocuklarla çalışmalarında da Dans ve Hareket Terapisti 

Sevin Seda Güney'e asistanlık yapma imkanı buldu.


Finlandiya Jyväskylä Ü.’nde müzik terapi yüksek lisans eğitimi alan Özgür, yurt içinde İ.Ü. İ.T.F. "Çapa", Boğaziçi Ü., Koç Ü., Medipol Ü., Gazi Ü., Marmara Ü., Kocaeli Ü., Beykent Ü., Biruni Ü., Dumlupınar Ü., Müzik Terapi Derneği, Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu, Şanlıurfa Müzikle Tedavi Sempozyumu, TEDx ve diğer özel organizasyonlarında müzik terapi konulu sunum ve atölyeler gerçekleştirdi. Bahçeşehir Ü.'nde düzenlenen Uluslararası Müzik Terapi Sempozyumu’nda düzenleme kurulu başkanlığı yaptı.


Özgür aynı seneler içerisinde yurtdışında Almanya, Norveç, Danimarka, Hollanda, İtalya (25. Avrupa Psikiyatri Kongresi) ve Japonya’da (15. Dünya Müzik Terapi Konferansı) müzik terapi üzerine çalışmalarını paylaştı. 


Eklektik ve kişi merkezli bir terapi yaklaşımı benimseyen Özgür, 'Duygu Odaklı Terapi (EFT)', 'Odaklanmış Kabul ve Kararlılık Terapisi (FACT)', 

'Dans ve Hareket Terapisi', 'Sanat Psikoterapileri' ve ‘Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde Müzik Terapi' eğitimleri aldı.


Şizofrenide eklektik müzik terapi, duygusal farkındalık amaçlı müzik terapi oyunları ve mindfulness temelli müzik terapi uygulamaları konularında bilimsel çalışmaları bulunan Özgür, halen İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri Kursu, Medipol Üniversitesi Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Müzik Terapi Kursu, Müzik Terapi Akademisi ve dünyanın çeşitli yerlerinde müzik terapi seminerleri vermekte, Dünya Müzik Terapi Federasyonu ve T.C. Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı bir müzik terapist olarak Türkiye’deki çalışmalarına devam etmektedir. 


Özgür, aynı zamanda Müzik Terapi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve 

Avrupa Müzik Terapi Konfederasyonu Türkiye delegeliği görevlerini yürütmektedir.

Etkinlik tanıtımımızı indirmek için:

Müzik Temelli Gelişim Atölyeleri (pdf)

İndirme

Müzik Terapi Akademisi

Bahçelievler Mahallesi, Naci Kasım Caddesi 4-1, Bahçelievler - İstanbul

0 212 502 60 50

Pzt

09:00 – 19:00

Sal

09:00 – 19:00

Çar

09:00 – 19:00

Per

09:00 – 19:00

Cum

09:00 – 19:00

Cmt

09:00 – 18:00

Paz

09:00 – 18:00